MC SERİSİ
 

ERPA Türkiye’nin bilişim teknolojileri konusunda önde gelen görüntüleme uzmanıdır.1995 yılında kurulan ERPA  14 yıldan bu yana Türkiye’de her sektörden çok sayıda kuruma   hizmet sunmuş ve Türkiye’nin saygın ve sadece kaliteli hizmet sunan  teknoloji iş ortağı  olarak yerini  almıştır.  

ERPA müşterilerinin her tür görüntü ve baskı teknolojisi gereksinimlerini  karşılamak amacıyla, en kaliteli ve en uygun maliyete sahip hizmet sunmak adına marka bağımsız çalışarak hizmetlerini uzun yıllardır  çalışan kendi personeliyle çözüm üreterek, kalite, uygun fiyat ve mutlak başarının çözüm adresi olmuştur.

HASTANELERDE KULANILAN GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ:

 

  • SİSTEM NASIL ÇALIŞIR.
  • FAYDALARI.
  • HANGİ MODEL  MONİTÖR KULLANILMALIDIR.

 

 

Manyetik Rezonans Görüntüleme(MR), Bilgisayarlı Tomografi (CT), Ultrasonografi, Angiografi ve Dijital Radiografi cihazlarından elde edilen görüntüleri, radyolojik görüntüleme  formatına dönüştürerek (DICOM) hastanedeki diger bilgisayarlarda görüntulenmesi saglanır.  PACS merkez bilgisayara kayıt edilen görüntuler  veriler   kalıcı olarak saklanacağı Veritabanı dosya bilgisayarına  iletir. Bu işlem tamamlandıktan sonra Radyoloji birimlerinde ve Doktorların kendi bilgisayarlarında bulunan bilgisayar sistemiyle (Client)  kullanılarak görüntülere kolaylıkla ulaşılabilirler, görüntulerin üzerinde çalışma  yapılabilir.Bu da  teşhis ve tedavinin kısa sürede bitirilmesini saglar.Hasta için ise tedavi giderleri ve teşhis süresi azalmaktadır.

Hastanedeki bir baska hekimden radyolojik göruntü icin  görüş veya farklı bölgedeki uzmanlardan  rapor alınabilir. PACS’in kullanılmasıyla Hastane görüntü birimleri ve görüntü işleme teknikleri ile resim ve görüntü kalitesi artırılması, yorumlama ve rapor süresinin azaltılması Radyolojistlerin çalışmalarnı arttırmaktadır.

Görüntü transferi film transferini ortadan kaldırmaktadır. Hastalar  kontrole gittiklerinde yanlarında film taşımak zorunda kalmazlar. Aynı zamanda filmleri evde saklanması sorunu da ortadan kalkmış ve filmlerin kaybedilme ve zaman içinde çevresel koşullar (Nem, Güneş ışığı) nedeni ile filmlerin deforme olma sorunu ortadan kalkmaktadır.

Çok yoğun olan hastaneler için en önemli getirisi, film ve bu filmlerin banyosu için gerekli kimyasal solüsyonların maliyetlerinin azalmasıdır. Hasta için ise tedavi giderleri ve teşhis süresi azalmaktadır. PACS’in kullanımı hastanelerde teshis süresini kısaltmış ve hekimlerin daha fazla hastaya hizmet vermesini saglamıştır

Hastanın önceki görüntüleriyle daha sonra kaydedilen görüntüleri bilgisayar ortamında karşılaştırmalı olarak incelenebiliyor bu sayede değerlendirmede daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu nedenle bu  sistemlerde yüksek pikselde monitörlere ihtiyaç duyulmaktadır

SİYAH BEYAZ CRT MONİTÖRLERİ

 

 

 

 

MC 3MP

 

 

MC 2MP

 

 

MC 1MP

 

 

 

 

 

RENKLİ CRT MONİTÖLERİ

 

 

 

 

MC 3MP

 

 

MC 2MP

 

 

MC 1MP